تبلیغات
نه سازش نه تسلیم سید علی ما هستیم حامیان دولت عشق - طرح وحدت ملی چیزی جز فتنه ای جدید نیست
حمایت از ما "www.behfar.org"
برای حمایت از ما ، بنر های مثلثی زیر را در سایت خود نمایش دهید برای كپی كردن كدها از كلیدهای ctrl+c استفاده كنید.

آقای موسوی راه آهن كجا و تجریش كجا ؟! شما كجا و وحدت ملی كجا؟!

:: واكنش صریح روح‌الله حسینیان به طرح وحدت ملی ::

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طرح وحدت ملی را انحرافی و فتنه‌ای جدید برای فرار طراحان آشوب‌ها از قانون دانست و درخصوص هاشمی رفسنجانی تأكید كرد وی اگر صادق است، باید دست از حمایت متخلفان بردارد.

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره طرح هاشمی رفسنجانی برای برون‌رفت كشور از وضع كنونی افزود: اگر هاشمی صادق است، دست از حمایت از متخلفان بردارد كه در این صورت جامعه به وحدت می رسد.

وی درباره طرح حكمیت آیت الله مهدوی كنی نیز گفت: افرادی كه صحبت های رهبری را نپذیرفتند و مقابل قانون اساسی ایستادگی كردند، به قضاوت مهدوی كنی هم پایبند نیستند.

حسینیان افزود: نباید ساده اندیشی كنیم، تصور اینكه آن‌ها به حكمیت مهدوی كنی پایبند خواهند بود، ساده اندیشی است.

نماینده مردم تهران در پاسخ به سوالی درباره درخواست دیدار آیت الله مهدوی كنی با موسوی و احمدی نژاد گفت من معتقد به طرح این مسئله نیستم و اگر آیت الله مهدوی كنی هم چنین طرحی را مطرح كند، من به ایشان اعتراض خواهم كرد.

حسینیان در پاسخ به این سوال که مهدوی کنی خود موضوع صلح امام حسن (ع) را برای برون رفت کشور از وضعیت فعلی مطرح کرده است، گفت: صلح امام حسن(ع) به نفع امام حسن (ع) تمام نشد.

وی درباره طرح محسن رضایی درباره وحدت ملی در كشور نیز گفت: سؤال اساسی این است كه می خواهیم با چه افرادی وحدت داشته باشیم. آیا با كسانی كه مقابل نظام ایستادند، فتنه كردند و كشور را به آشوب كشیدند؟

حسینیان افزود: باید ملاك هایی برای تفاهم و وحدت باشد تا وحدت بر اساس آن شكل بگیرد، ما با كسانی كه مقابل نظام ایستادند، باید بر سر چه چیزی وحدت داشته باشیم؟

وی اضافه كرد: عده ای كه در انتخابات كارشكنی و آشوب كردند و كشور را به آتش و خون كشیدند، مجرم هستند و باید با كسانی كه جرم مرتكب شده اند، برخورد قانونی شود.

نماینده مردم تهران، محسن رضایی را بازیچه دست دیگران دانست و گفت: دیگران بحث وحدت را مطرح می كنند در حالی كه محسن رضایی تخلف كرد و در ابتدا انتخابات را نپذیرفت و بعد دوباره پذیرفت.

نماینده مردم تهران اضافه كرد: رضایی نباید با طرح مسائل سخیف خود را ضایع كند و نظام را زیر سوال ببرد.

حسینیان گفت: هیچ كس با وحدت ملی مخالف نیست، مهم این است كه محسن رضایی روزی طرح دولت ائتلافی را مطرح كرد و امروز طرح دیگری مطرح می كند كه معلوم است از كجا نشات می گیرد.

وی اضافه كرد: محسن رضایی قطعاً از هاشمی رفسنجانی خط می گیرد.

حسینیان درباره ملاك های مورد نظر خود برای وحدت ملی گفت: ملاك من همان هایی است كه اینها مقابلش ایستاده اند، مگر مقام معظم رهبری بارها بر تن دادن به قانون تاكید نكردند، اما اینها جز قانون گریزی چیزی از خود بروز ندادند.

وی افزود: خوارج نیز "لا حكم الا لله" سر می دادند كه امام علی(ع) فرمودند این حكم حقی است كه از آن باطل برداشت می كنند و امروز نیز كسانی طرح وحدت ملی را مطرح می كنند كه متأسفانه وحدت كشور را به هم زدند.

حسینیان گفت: این افراد نه تنها وحدت كشور را از لحاظ نظری بلكه از نظر عملی هم بر هم زدند و مسبب درگیری، آتش سوزی و خون‌ریزی در كشور شدند و اكنون طرح وحدت ملی را مطرح می كنند.

وی اضافه كرد: این افراد كه زیر پرچم جمهوری اسلامی رفته اند، باید توبه كنند و به دامن جمهوری اسلامی بازگردند.

نماینده مردم تهران گفت: ما هیچ مرزی برای وحدت قائل نیستیم و آن‌هایی كه از دامن جمهوری اسلامی رفته و مقابل نظام فتنه كرده اند، باید توبه كنند نه اینكه طلبكارانه بگویند با ما مذاكره كنید.

وی افزود: با توجه به اطلاعاتی كه دارم، طرح وحدت ملی جز فتنه ای جدید برای گریز از تخلفاتی كه طراحان آن انجام داده اند، نیست.

نماینده مردم تهران در پاسخ به این سوال كه در چنین صورتی توصیه رهبر معظم انقلاب درباره جذب حداكثری چگونه باید تحقق یابد، گفت: سخنان ایشان هیچ ربطی به این مسئله ندارد و مقام معظم رهبری، رهبر این كشور هستند و هیچ كس هم مانع از آن نیست كه افراد و جریان‌ها زیر چتر رهبری درآیند و قانون اساسی را كه میثاق ملی است، بپذیرند و تابع آن باشند.

 


GRAPHIC PER MONGI 1388